En iyi Film Önerileri ve Film Tavsiyeleri

7. Koğuştaki Mucize

01.10.2019
48
7. Koğuştaki Mucize
Sizde bu film hakkında oy kullanın!
[Toplam kullanılan oy: 1 Filmin ortalama puanı: 5]

7. Koğuştaki Mucize Film Konusu
7. Koğuştaki Mucize filmi Türkiye tarihinin 1983 yıllarında bir adaletsiz yargılamayı anlatmaktadır. 7. Koğuştaki Mucize filmi ege kasabalarında Memo adlı karakterin derin hüzüntüsünü dile getirmektedir. Memo karakterinin yaşı büyük olmasına ve bir baba olmasına rağmen, kızı Ova ile aynı zeka seviyesine sahiptir. Henüz 7 yaşında olan Ova, babası ile aynı zekaya sahip olduğu için çok güzel ve eğlenceli vakit geçirmektedir. Ova bazen babasının bu durumunu çok severken, bazen ise çok üzülür. Çünkü Ova babasına “baba” diye hitap ederken, yakın çevresindeki arkadaşları ise ona “deli” diye hitap etmektedir. Ova bu durumu Nene’sine söylese de “senin baban seninle aynı yaşta” cevabını verir ve bu cevaba çok sevinir. Memo bir gün bir kız çocuğu ile yakalamaç oynarken, bu kız kayalardan denize düşer ve boğulur. Memo ise onu getirir ve tüm suç Memo’nun üstüne kalır. Memo’nun akıl sağlığı yetersiz olduğu halde onu idam cezasına çarptırırlar. Çünkü ölen kız Ege kasabasının sıkıyönetim komutanının kızıdır. Bu komutan ise tüm sinirini ve hıncını akıl sağlığı yerinde olmayan Memo’dan çıkarmak ister. Memo’nun hapishane arkadaşları bu adaletsiz yargıyı sindiremese de bir mucize beklerler. 7. Koğuştaki Mucize filmi Memo ile kızı Ova’nın birbiriyle kavuşmasını ve bu haksız hükmün geçersiz sayılarak, adaletin tecelli etmesi için olan çabaları anlatmaktadır.

7. Koğuştaki Mucize Filmi Hakkında Bilgiler

  • Filmin yılı: 2019 – Türkiye vizyon tarihi 11 Ekim 2019
  • Filmin IMDb puanı: belirlenmedi
  • Filmin süresi: belirlenmedi
  • Filmin türü: Dram, Yerli
  • Filmin modu: Hüzün
  • Filmin yönetmeni: Mehmet Ada Öztekin
  • Oyuncular: Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur, Celile Toyon

7. Koğuştaki Mucize Film Fragmanı

7. Koğuştaki Mucize Filmi Hakkında Eleştirimiz
7. Koğuştaki Mucize filmini izlerken dram ögesinin dibini yaşadığınızı söylemeliyiz. Aras Bulut İynemli oyunculuğu ile 7. Koğuştaki Mucize filmi mükemmel ötesi bir hal almaktadır. Filmin konusu ise oldukça güzel ve acıklı bir konuya sahiptir. Memo adlı karakterin haksız yere idam cezasına çarptırılması aslında 1983 sıkıyönetim döneminin nasıl haksızlıklarla dolu olduğunu ve adalet kavramının kalmadığının bir vurgusu olmuştur. Öte yandan Ova adlı küçük kızın babası ile aynı zeka yaşına sahip olması, beraber çok güzel vakit geçirmelerine konu olurken, birtakım çocukların Memo’ya “deli” demesi Ova’nın iç dramını da gözler önüne sermektedir. Verilen idam hükmünü aslında yerel halk da karşı gelse de adalet kavramı kalmadığı için ellerinden bir şey gelmemektedir. O dönemde sorgu aşamasında yapılan işkenceler ise gözden kaçmamaktadır. Film henüz gösterime girmedi fakat şimdiden çok fazla ilgi topladığını söylemeliyiz. Film hakkında yapılan yorumlar hep olumlu yöndedir. 7. Koğuştaki Mucize filmi ne zaman? soru oldukça çok merak edilen bir soru olmuştur. 7. Koğuştaki Mucize filmi 11 Ekim 2019 tarihinde vizyona girecektir. Bu filmin imdb puanı henüz belli değil fakat çok yüksek olacağına benzemektedir. En iyi dram filmleri arayanlar için mutlakta önereceğimiz bir filmdir. Filmin çok ilgi ve beğeni toplamasından dolayı en iyi filmler kategorisine de girmeyi başarmıştır.

7. Koğuştaki Mucize Film Fotoğrafları

7. Koğuştaki Mucize filminin daha fazla fotoğraflarını görmek için tıklayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Azra Alboya dedi ki:

    7. koğuştaki mucize filmini sabırsızlıkla bekliyorum ayrıca aşırı dramatik bir yanının olması ve aras bulut oyunculuğu fragmanda da gösterildiği gibi muhteşem

En İyi Film Önerileri Copyright © 2019 sitesinin tüm hakları saklıdır.