En iyi Film Önerileri ve Film Tavsiyeleri

Genç ve Güzel

27.07.2019
159
Genç ve Güzel
Sizde bu film hakkında oy kullanın!
[Toplam kullanılan oy: 1 Filmin ortalama puanı: 3]

Genç ve Güzel Film Konusu
Fransız yapımı olan Genç ve Güzel filmi, aslında bir toplumun ahlak seviyesine ciddi anlamda dikkat çekerken, ahlaki yapının bozulmasını ve toplumun giderek felakete sürüklenmesini de anlatmaktadır. Film de Isabelle karakteri oldukça genç ve güzel karakterdir. Daha henüz 17 yaşında olmasına rağmen çevresindekilerin güzelliğini görmesi ve ona ilgi duymaları, Isabelle’nin dikkatinden kaçmaz ve farklı hissetmesine sebep olmaktadır. 17 yaşında olması ve yaşıtlarının henüz yaptığı gibi evden okula, okuldan eve gibi sıradan bir hayat yaşıyorken, bir gün okula arkadaşıyla giderken arkadan bir adamın takip ettiğini anlar. Arkasına döndüğünde ise adam Isabelle’ye birlikte olması için teklif sunar ve telefon numarasını verir. Isabelle bu durumu çok farklı açılardan değerlendirir. Bu durum Isabelle’yi hayat kadını olmasına iten ilk hamle olur. Isabelle internet ortamında kurduğu sahte profil ile bedeninin fotoğraflarını çekip hesabına atar. Bunu gören diğer ziyaretçiler ise Isabelle’ye teklif sunar. Isabelle hayat kadını olarak teklif sunulan yerlere gider. Birlikte olduğu her adamla ayrı bir duygu paylaşımı yüklemektedir. Toplum koşullarının Isabelle’yi bu duruma itmesi ve ailesinin bu durumu öğrendikten sonra bulduğu çıkış yolları filmde, topluma ve aile bireylerine iğneli bir şekilde anlatmaktadır.

Genç ve Güzel Filmi Hakkında Bilgiler

  • Filmin yılı: 2013
  • Filmin IMDb puanı: 6,8
  • Filmin süresi: 1 saat 35 dakika
  • Filmin türü: Dram, Erotik, Romantik
  • Filmin modu: Hüzün, Aşık
  • Filmin yönetmeni: François Ozon
  • Oyuncular: Marine Vacth, Géraldine Pailhas, Frédéric Pierrot

Genç ve Güzel Filminin Türkçe Fragmanı

Genç ve Güzel Filmi Hakkında Eleştirimiz
Öncelikle şunu söyleyelim ki, film de müstehcen sahneler çok fazla olduğundan, aile bireyleri ile izlemenizi önermiyoruz.
Genç ve Güzel filminde, yozlaşan hayatın ve toplum yapısının giderek bozulmasını, genç kızların 17 yaş ve altı da dahil olmak üzere bekaretlerinin kaybetmelerinin bir onursal vazife olarak gördüklerini, bu durumun nasıl hüsranla sonuçlanacağını güzel bir şekilde anlatılmış. Isabelle karakteri henüz 17 yaşına olmasına rağmen, kendini tatmin etmek uğruna bedenini ve fikirlerinin önemsiz olduğunu, paraya ihtiyacı olmadığı halde para karşılığında ilişkiye giren basit bir kız rolü oynamaktadır. Aslında iç dünyasında oldukça rahatsız olan Isabelle, dışarıdan sıradan bir olay gibi görünmektedir. Isabelle ve Isabelle gibi genç kızlar bu hayatı yaşarken, ebeveynlerin bu olup bitenlerden habersiz olması aslında aile kavramının yerler altında olduğunun da bir göstergesidir. Aile ilişkilerinin çok zayıf olan Fransız topluluğunu, Genç ve Güzel filmi ile perdelere yansıtılmıştır. Filmi izlerken aslında kendimize şunu söylüyoruz: bu ahlaksız akım Türkiye’ye hiç uğramasın. Erotik ve Dram konulu filmler arayanlar için erotik film önerisi dedirtecek bir film diyebiliriz. Filmin IMDb puanı 6,8 olması, filme gelen beğeninin büyük olasılığının iyi olması anlamına gelmektedir.

Genç ve Güzel Film Fotoğrafları

Genç ve Güzel filminin daha fazla fotoğraflarını görmek için tıklayın.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

En İyi Film Önerileri Copyright © 2019 sitesinin tüm hakları saklıdır.