En iyi Film Önerileri ve Film Tavsiyeleri
06.10.2019
25
Truva
Sizde bu film hakkında oy kullanın!
[Toplam kullanılan oy: 1 Filmin ortalama puanı: 5]

Truva Film Konusu
Truva filmi çok eski bir çağı anlatan ve bu çağı yüzeysel olarak bizlere sunmaktadır. Truva filminin konusu ise iki büyük medeniyetin savaşını konu alır. Yunanlıların büyük Kralı Agememnon gözünü egemenlik hırsı bürümüş biridir. Tüm Ege’ye sahip olup, büyük Yunan milletlerinin tek kralı olmak ister. Bu yüzden tek yer kalmıştır, orası da Truva’dır. Fakat daha önce defalarca saldırı düzenlendi ise yinede Truva’nın surlarını geçememişler ve Truva her zaman savaşa hazır durumda olmuştur. Agememnon, Truva’yı ele geçiremediyse de bir fırsat gelir ayağına. Agememnon’un kardeşinin eşi Helen, Truva Kralının oğlu Paris ile bir ilişki yaşar ve daha sonra Paris ile Truva’ya kaçar. Bunu öğrenen Agememnon’un kardeşinin gözüne intikam hırsı bürünür ve tüm Truva’yı yakıp yıkmak ister. Bunu fırsat bilen Agememnon ise ona bağlı olan tüm Yunan askerlerini toplar ve Truva surlarına dayanır. Tabi ki efsane isim Aşil’in de gelmesini ister. Bu sayede çok iyi savaşan Aşil, işlerini kolaylaştıracağını düşünür. Surlara dayansalar da Truva’da onların hiç istemeyeceği bir komutan olur. Bu komutan ise Truva Kralının oğlu Hektor’dur. İki büyük medeniyet, bu savaş ile tarih yazar ve tarihi hızlı bir şekilde değiştirirler. Bu savaş aslında iki büyük aşkın da savaşı olarak bilinir.

Truva Filmi Hakkında Bilgiler

  • Filmin yılı: 2004
  • Filmin IMDb puanı: 7,1
  • Filmin süresi: 2 saat 43 dakika
  • Filmin türü: Aksiyon, Savaş, Macera, Tarih, Dram
  • Filmin modu: Eğlenceli, Öfke, Hüzün
  • Filmin yönetmeni: Wolfgang Petersen
  • Oyuncular: Brad Pitt, Eric Bana, Orlando Bloom

Truva Film Fragmanı

Truva Filmi Hakkında Eleştirimiz
Öncelikle bu filmi izlemeden önce bu yazıyı okumanızı tavsiye etmeyiz. Çünkü eleştiri yaparken Truva filminden spoiler içermektedir.
Truva filmi çok eski yıllarda yaşanmış büyük bir savaşı konu edinir. Bu filmin içeriği ne kadar gerçeğe dayanır bunu söylemek çok zor fakat şu gerçek ortada ki, Truva şehri Agememnon’un ordusu tarafından fethedilmiş, daha sonra tahrip edilmiştir. Tabi bu film de ki ve tarihteki simge ise Truva atı oluyor. Truva atı sayesinde defalarca savaş açılan ve bu savaşlara dayanan Truva şehri, bir tahtadan devasa at sayesinde alınıyor. O dönemdeki Truva atının içerisine asker koymak, çok uç seviyede olmalı ki, atın içi kontrol bile edilmeden şehre alınıyor. Truva filmindeki savaş sahnelere gelecek olursak, çok eski bir yapım olan Truva filmi, 2004 yılında çekilmesine rağmen güzel bir savaş sahneleri çıkarmıştır. Orduların büyüklüğü ve ateş, kan efektleri 2004 yılın teknolojisine göre süper diyebiliriz. Truva filmini izleyen seyirciler ise bu filmi beğenmişe benziyor. IMDb puanı 7,1 olan Truva filmi, gayet geçerli bir puan almış diyebiliriz. En iyi aksiyon filmleri, en iyi savaş filmleri, en iyi dram filmleri, en iyi tarih filmleri arayanlar için mutlaka izlenmesi gereken film diyebiliriz. Ayrıca çok fazla beğenisi olan ve çok izlenen film olması nedeniyle Truva filmi en iyi filmler arasında da bulunmaktadır.

Truva Film Fotoğrafları

Truva filmi hakkında daha fazla fotoğraflar görmek için tıklayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

En İyi Film Önerileri Copyright © 2019 sitesinin tüm hakları saklıdır.